Wakacje w Polsce – gdzie wybrać się na wypoczynek?

Wakacje w Polsce – gdzie wybrać się na wypoczynek?

Czas na urlop

Lato w pełni i wielu z nas planuje wakacyjny wyjazd z dala od codziennego zgiełku i rutyny. Mamy ochotę odpocząć i zrelaksować się, nie myśląc o tym, że rano znowu musimy wstać do pracy. Jeżeli do tego udało by nam się znaleźć miejsce, w którym nie będziemy musieli przeciskać się przez tłum turystów i nie wydamy przy tym całych oszczędności, to można powiedzieć, że znaleźliśmy wakacyjną perełkę wypoczynkową.

Możliwości na tanie i spokojne wakacje jest wiele, wystarczy tylko unikać miejsc modnych, reklamowanych i rekomendowanych. Tam w związku z dużym zainteresowaniem musimy liczyć się z wyższą ceną i natłokiem turystów, a jeżeli zależy nam na prawdziwym odpoczynku, to takie klimaty na pewno temu nie sprzyjają.

Okazuje się, że nawet w pobliżu klasycznych kurortów, nawet kilka kilometrów dalej, znajdują się piękne, warte uwagi miejsca, które są mniej znane, ale za to ich cena jest dużo niższa.

Bukowo Morskie

Znakomitą propozycją na tańsze spędzenie czasu nad morzem jest Bukowo Morskie. Jeżeli cenisz sobie ciszę, spokój i naturę lub też lubisz aktywnie spędzać czas to jest to opcja warta uwagi. Jest to mała miejscowość i co prawda nie ma tam dyskotek i wielu sklepów, ale za to masz możliwość wybrania się na piesze czy rowerowe wycieczki, spróbować sił w żeglarstwie czy windsurfingu za mniejsze pieniądze niż w kurortach. Całkiem blisko znajduje się też jezioro Bukowo, które może być alternatywą dla morskiego odpoczynku.

Baligród, Zatwarnica czy Bukowsko

Jeżeli wolisz wypoczywać w górach, to najtańszym rejonem jest Podkarpacie. Wybierając się w Bieszczady masz duże szanse na znalezienie atrakcyjnych ofert z pięknym widokiem. Wystarczy omijać reklamowane hotele i poszukać prywatnej kwatery. Warto wziąć pod uwagę takie wioski jak Baligród, Zatwarnica czy Bukowsko – od lat powstają tam turystyczne atrakcje.

A może jezioro?

Mazury i Kaszuby oczywiście są przepiękne, ale ze względu na swoje powodzenie dość drogie i również przepełnione turystami. Możemy wybrać się nieco dalej i spędzić spokojne wakacje, nie wydając przy tym fortuny. Na Suwalszczyźnie również możemy znaleźć przepiękne miejsca w atrakcyjnych cenach, oczywiście omijając te najbardziej znane. Dobrym wyborem dla tych, którzy lubią wędkować jest pojezierze Brodnickie w województwie kujawsko-pomorskim. Znajduje się tam też Brodnicki Park Krajobrazowy, gdzie możemy wybrać się na szlaki turystyki rowerowej, wodnej, pieszej czy konnej.

Warto jest poszukać miejsca na wakacyjny wypoczynek w innych miejscach niż zwykle i nie pędzić za tłumem.

Dodaj komentarz